Kdy na masáž nechodit

V případě onkologického onemocnění nelze klasickou masáž provádět, pouze stimulovat akupresurní body, ale pouze v případě, že tento druh masáže schválí ošetřující lékař.

V případě migrény lze od bolesti pomoci pomocí akupresurních bodů, následného klidu, dostatečným příjmem vody.

Pokud budete mít horečku, jakékoli infekční, bakteriální, virové onemocnění - určitě nesmíte podstupovat masáž, rozproudění krve by mohlo mít neblahý dopad na Váš organismus, o přenosu onemocnění na maséra nemluvě.

Výhřez ploténky
v akutním stádiu, je potřeba vždy vyhledat lékaře. Pokud je výhřez stabilizován, je nutné cvičení na posílení svalového krunýře. Dále je možné různými technika problémy související s výhřezem minimalizovat až odstranit.

V případě, že trpíte onemocněním křečových žil, vždy na to prosím svého maséra upozorněte, jde zde o Vaše zdraví, sražená krev ze žíly vyplavená, by mohla napáchat pořádné škody. Zde se bavíme o masáži nohou, s křečovými žilami si záda, bříško, hrudník, šíji a ruce namasírovat nechat samozřejmě můžete.


V době těhotenství se sportovní a regenerační masáže nedoporučují, prokrvujeme při masáži i miminko.
Kritické jsou masáže v prvním trimestru, vždy je nutné o Vašem stavu upozornit maséra a ten přizpůsobí masáž, samozřejmě je nutné schválení jakékoliv druhu masáže Vaším gynekologem.

Menstruace nevadí ničemu, naopak při pravidelné čínské masáži břicha Vám časem problémy s menstruací úplně odezní.

Mé doporučení nakonec
Nebojte se svému masérovi před a během masáže říkat, co Vám není příjemné, prosím nezamlčujte nic o svém aktuální zdravotní stavu.
Věřte, na obou stranách bude spokojenost a masáž bude mít maximální efekt.